Czy można kogoś zniesławić lub znieważyć w internecie?

Znaj swoje Prawa! 

 

Czy można kogoś zniesławić lub znieważyć w internecie?

 

Wiele osób zadaje pytanie: Czy można kogoś zniesławić lub znieważyć w internecie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo proste - TAK można, gdyż internet jest środkiem masowego komunikowania, za pomocą którego sprawca może dopuścić się zarówno zniesławienia, jak i znieważenia. Osoba, która dopuści się tego czynu podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku... 

Mówi o tym art. 212 § 2 i 216 § 2 K.k.

http://prawo.sejm.gov.pl/…/download.xsp/W…/U/D19970553Lj.pdf

 

W Polsce powstała Akcja "wybieram bez hejtu", która walczy z tą formą nadużyć w Internecie.

32253715_1018563631627386_1851346232761384960_n.png

 

 

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

adw. Magdalena Jabłońska-Szwaj